Opet Koç Üniversitesi Bilişim Günleri’10 un ardından

Aylardan beri uğraştığımız, ve Koç Üniversitesi’nde ilk olarak düzenlenecek olan ana teması bilişimde kariyer olan Koç Üniversitesi Bilişim Günlerini isim sponsorumuz Opet ve ana sponsorumuz Pirelli yardımlarıyla bana kalırsa başarıyla gerçekleştirdik.

Ekibimizin ilk bütük organizasyonu olduğundan aslında tamamen tecrübesizdik, fakat organizasyonun tamamamında bunu neredeyse hiç belli etmedik. Konuşmacıların bize geç yanıt vermesinden dolayı afişimizi matbaaya pazartesi yollamamız ve basım sponsorumuz Bilge Adam’ın yardımları ile afişlerin bize çarşamba gecesi saat 23:34 te gelmesi sebebiyle maalesef hiç bir üniversiteye afişlerimizi yollayıp tanıtım yapma şansı bulamadık. Tek tanıtımımız internetti, ve aslında oraya baktığımızda durum güzel gözüküyordu, perşembe gecesi 307 kayıtlı kişi vardı ve cuma olmasından dolayı bunların yarısı gelmese en azından 150 kişi gelir diye düşünüyoduk. Fakat cuma sabahı havanın inanılmaz kötü ve yağmurlu olması, insanların derslerinin olması, etkinliğin çok erken başlaması(saat 7:30 da kalkan servisler vardı), ve afişleri dağıtamamamız sebebiyle cuma günü 60 kişilik bir gurup üniversitemize geldi. Ertesi gün havanın biraz daha düzelmesi ile bu sayı 100 e çıktı ama online kayıtlı sayısı 377 idi… Buradan çıkarmamız gereken ders ise öncelikle etkinlikten 2 hafta öncesine afiş bitmiş ve üniversitelere yollanmış olacak. İkincisi bir organizasyona bu kadar çok konuşması çağırılmayacak. (Hepsi birbirinden kaliteli ve ilgi çekici hikayeleri olan 20 konuşmacı vardı. Bu konuşmacıları bölerek 3 tane bilişim günleri düzenleyebilirdik=)) ) Neyse bunların hepsi bize ders oldu. Katılımcı konusunda ise etkinliğimizde hiç bir sorunla karşılaşmadık. Konuşmacılar çok iyiydi, organizasyon ekibi çalışkandı, gecikme vs gibi sorunlar olmadı o yüzden ilk büyük etkinlik olarak çok başarılı bir iş yapmış olduk.

Önümüzdeki etkinliklerde görüşmek dileğiyle !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>